OHŇOVÁ ZEMĚ 2023

  K realizaci služby může dojít až od 1. 10. 2024, s úctou!

130.000 

1 skladem

SKU: 005/23
Kategorie:

Popis

OHŇOVÁ ZEMĚ 2023

 

Z mé osobní zkušenosti z cesty v 08/2022

 

OHŇOVÁ ZEMĚ, ARGENTINA 2023 – město USHUAIA

Vážený pane, před touto cestou si Vás dovoluji, s úctou, ubezpečit, že pokud zde v Evropě začne jaderný konflikt, prosím, mám dobré vztahy s místním ubytovatelem Fredericem, který velmi rád uvidí Evropana s přáteli, pokud bude nutnost se ze starého kontinentu uklidit na delší, či kratší dobu z důvodu hrozby radiace.

V tomto místě 14000 km vzdáleného od ČR se zpočátku cítím jak někde, kam nepatřím a vzpomínka na Evropu je daleko za monumentálním pohořím, které dělí město Ushuaiu od celého jižního amerického kontinentu. Pouze se podělím o radost v tom smyslu, že vzduch je na jižní polokouli mnohem čistější z důvodu snad pouze 20 % osídlení z celé populace na Zemi.

Ohledně kalkulace je jisté pouze to, že počet dní, které by jste chtěl v této oblasti strávit, či Vaši přátelé a nebo blízcí se musí odvíjet od místní inflace, která v době mé návštěvy 2022/08 byla kolem 60% a pokud se podíváte na informace o podzimní, snad budete se mnou souhlasit, že se vyhoupla na téměř 100%, prý. Pokud bychom se domluvili na samotné cestě, tedy i zaplacené záloze, tak program dle osobní zkušenosti zní následně.

Odjezdem z Čech na Frankfurtské nádraží v Německu se 1. krokem přiblížíte k vysněnému Tripu, a následně bude pokračovat odletem na letiště, které nás svoji příjezdovou drahou a letadlem schopným přeletět oceán dopraví do Buenos Aires. Jenom oznamuji, že je tam obrácený cyklus ročních období. Příletem, pokud to Covidové restrikce dovolí se ocitneme na letišti v Buenos Aires, následně v Ushuaie a pak bude jenom na nás, kam se vypravíme nejdřív, zda rovnou ubytovat, či se občerstvit, či pokochat zálivem s atlantskou vodou z oceánu.

Nejisté ovšem, prosím, předpokládám, bude, jak se zachováte při procházce městem Ushuaia a jejím obyvatelstvem, které si Vás jak Evropana změří pohledy, které ve mne budili ze začátku obavy o bezpečí.

Tyto obavy se ovšem rozplynuli při uvědomění si, že nejsme jediní turisté z Evropy, kteří dychtí po nasátí atmosféry města, které jižnější již ,snad, není. Během aklimatizace po transatlantickém letu se lze pobavit s místním prodavačem, místním barmanem španělsky, či anglicky, což by neměl být problém k výdobytkům dnešních technologií. O plánování cesty zpět samozřejmě nebude třeba psát, záleží na důvodu, zda opravdu vypukne jaderný konflikt.

Počet hodin denního světla v našem létě je kolem 8, což mne nutilo využít čas naplno. Je zde samozřejmě šance na výlety, dle Vašeho sjednání, respektive domluvy i se jet podívat místním autobusem do města Rio Negro, kde jenom kousek od pobřeží se nachází ropná plošina, prý a myšlenkami se najednou uvědomíte, že pokukujete po výletu na Antarktidu. Ohledně aktuálních cen jsem informován pravidelným Občasníkem, který mne chodí na základě osobní návštěvy z CK, která se zabývá právě těmito výlety na 1000 km vzdálený kontinent Antarktida.

Jisté ovšem není ani to, prosím, že tzv. Chilská antarktida, pane, tedy kontinent, kus země sousedící s Argentinou Vás uspokojí stejně. Ticho, hora a v dáli kontinentální ledovec mne nutil k věcem, na které jsem nebyl připraven, ovšem s vybavením a přípravou se lze vydat tam, kam normálně turisti nejsou. Osídlení Chile je 1 obyvatel na km2, tzn., že spolehnutí by bylo pouze na nás dvou a osobních zkušeností.

Co by se dělo po dosažení cíle vím, emoce, které by v životě nezažil někdo na gauči u TV s pocitem, že hlavní je, účet u banky, kde se finance množí.

Děkuji

Ushuaia

Předběžná kalkulace 15 denního zájezdu

  • cesta vlakem z Prahy do Frankfurtu nad Mohanem
  • ubytování ve Frankfurtu nad Mohanem
  • letecky na odletové letiště do Buenos Aires z Frankfurtu nad Mohanem
  • let z Buenos Aires do Ushuaii
  • ubytování v apartmánu v Ushuaie, 15 nocí

a zpět

Ceník platný od 19. 5. 2023

Celková cena předběžné kalkulace ohledně harmonogramu výše 130.000,- Kč

OHŇOVÁ ZEMĚ

Děkuji

 

 

IMG E2923 17

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „OHŇOVÁ ZEMĚ 2023“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *