RUMUNSKO 2023

  K realizaci služby může dojít až od 1. 10. 2024, s úctou!

50.000 

1 skladem

SKU: 001/23
Kategorie:

Popis

RUMUNSKO 2023

 

Z mé cesty v roce 2022/04

Tento produkt, vážený pane, prosím Vás, se skládá z následujícího programu. V moment, kdy se domluvíme na celkových nákladech, které Vám vykalkuluji dle aktuálních cen dopravců, či penzionů už bude záležet pouze a vím, že třeba i na Vašich přátelích, zda budete s kalkulací souhlasit. Každopádně, s úctou, program znamená, že vyjedeme z Čech na vlakové nádraží do Vídně, samozřejmě je toto pouze program, který sestavuji dle osobní zkušenosti.

 

Ve Vídni nasedneme do vlaku směrem do Rumunského Cluj-Napoca, a doporučení je jet lehátkovým vozem v soupravě, či mezinárodním vlaku Vindobona. S okolím, které uvidíte při ranním příjezdu Vás nebudu seznamovat nyní, pouze Vám garantuji, že uslyšíte zvuk, který přejezdem spojů kolejnic se téměř vytratil z jízd v České republice.

Samozřejmostí bude ovšem riziko jistého spánkového diskomfortu, ovšem proto tuto službu, průvodcovskou činnost konám. Právě aby luxus byl zapomenut a jediné, co Vás uklidní je skutečný zážitek, pane. Po příjezdu do Cluj-Napoca, což je město o zhruba 300000 obyvatelích se ubytováním a občerstvením rozhodnete, kam dál. Vzhledem k tomu, že toto město není úplně jak ze Západu, doporučím několik míst, kam se lze s touto atmosférou bezpečně seznámit.

Fotbalový stadion je celkem uspokojivý, pokud jste fanda tohoto sportu a samozřejmě vyžití se spoustou klubů, diskoték a kulturních památek je na vysoké úrovni k místní historii této země. Po vzájemné domluvě se vydáme do samotného Valea Ungurului, a nebude to cesta na 3 dny.

Objednáním penzionu a zastávek do cílového města se seznámíte s místní krajinou z pohledu vlaku, a uvědomíte si, že Sedmihradsko, o kterém se mluví většinou jak o kraji, kde vznikla legenda pána sajícího krev z lidí, je kraj, kde tento temný kus historie cítí člověk z každého místního krajana, či krajanky Rumunské národnosti. Občas, snad, zahlédnete místní tradiční romský oděv na ženách.

Po příjezdu do oblasti, která je již několik km vzdálena od samotného Valea Ungurului lze jet do místa určení taxi. Samozřejmě doporučuji, abychom přijeli v ranních hodinách, z důvodu, že východ slunce je něco, co v této oblasti uvidíte s tím pocitem, že není někdo, kdo by Vám tuto nezapomenutelnou vzpomínku znechutil, protože se na to nedá zapomenout. Pocit, že se nacházíte v oblasti, kde není pro CK bezpečno, z důvodu jistoty, že místní si  nenechají do oblasti dotčené pouze jejich tvrdou prací, zavést někoho, kdo by otevřel tu pobočku, tu obchod se suvenýry, atd.

Opravdu potkáte pouze, prosím, místní muže v kloboukách, či ženské sedřené tvrdou prací v tomto zemědělsky obdělávaném kraji. Vaše dojmy budou pouze Vaše, a signál pro mobilní telefon tady je. Při cestě zpět se lze zastavit na místním úřadě a popovídat si s místním úředníkem o ceně nemovitostí, pokud by jste měl zájem se zde usadit a rekonstrukcí strávit čas na něčem, co Vás naplní. Ovšem třeba se zastavovat vůbec nebude potřeba, prostě se pojede zpět do Cluj-Napoca a dle Vašich požadavků se rozhodne co dál s načatým výletem. Jediné co je důležité Vám chci napsat.

Opravdu se tento zážitek dle osobních zkušeností nedá popsat slovy a vím, že pokud by jste se rozhodl, můžete je sám. Ovšem za předpokladu, že se budeme muset vejít do nějakého časového limitu doporučuji, aby jste využil mne, tedy zkušeností, které jsem získal v roce 2022 na této cestě. Jisté je, že Vám nezaručím návrat, ovšem jeden problém ve Valea Ungurului je, a na ten Vás musím připravit osobně až tam.

Něco mne ovšem při psaní těchto řádků říká, že bude potřeba klasické připojištění a hlavně se musí hlídat restrikce ohledně Covid 19, pokud by třeba v období našeho tripu byly znovu vyhlášeny, pane.

 

 

 

Předběžná kalkulace 10 denního zájezdu – RUMUNSKO 2023

  • cena vlakem (zpáteční) z Prahy do Cluj-Napoca
  • ubytování v Apartmánu pro 2 osoby 8 nocí
  • cena vlakem Cluj-Napoca – Razboieni – Targhu Mures – Reghin a zpět
  • taxi do Valea Ungurului

 

Rumunsko Valea Ungurului

Ceník platný od 19. 5. 2023

Jak se dřív žilo v této oblasti? – odkaz zde!

Děkuji

IMG E2923 18

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „RUMUNSKO 2023“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *